4 צעדים לפתיחת עסק

?האם העסק שלך צריך רישוי

1. מידע מוקדם

 טרם חתימת חוזה לעסק ישנם מספר נושאים אותם מומלץ לבדוק:
1. העסק והרישוי – ייעוד הקרקע, סוג העסק שמורשה על שטח העסק, שימושים על פי תוכנית בניין עיר (תב”ע) היטל השבחה, שימור וכו’.
2. ארנונה – סכום התשלום זכאות להנחות וכו’
3. שילוט – סוגי שילוט, תהליך אישור מחיר רישיון לשלט וכדומה
במרכז השירות לעסקים שבבניין העירייה עומדת לרשותך מעטפת של שירותים לתכנון וארגון והסדרת העסק. נציגי השירות במרכז יסייעו לך בקבלת מידע מקדמי בנושא. במידה ונדרש מידע מפורט לגבי עסק טעון רישוי, יש לפנות למרכז השירות באגף רישוי עסקים

2. תכנון העסק והכנת תוכנית

אנו בטוחים כי העסק שלכם יהיה הכי משגשג בעיר, אולם בדרך לכבוש את תל אביב עוצרים בבניין העירייה כדי לוודא שהוא גם יעמוד בכל הכללים והתקנות. במלים אחרות, לפני הקמת העסק עליכם לגבש תוכנית המבוססת על חוק התכנון והבניה, תקנות רישוי עסקים והוראות כלליות. באפשרותכם לפנות למהנדס תורן במרכז המידע, כך שתעמדו בדרישות ושניתן יהיה לאשר אותה כבסיס להגשת הבקשה
בקובץ המצורף תוכלו לקבל הסבר מפורט אודות הכנת תכנית להקמת העסק ולאישורו

3. הגשת בקשה לרישיון העסק

כמו בכל עיר מובילה בארץ ועולם, גם בתל אביב השגת רישיון עסק הוא תנאי הכרחי – ברוב המקרים. כך למשל, אם אתם עסק חדש, או שאתם מבקשים חידוש רישיון, מבצעים החלפת בעלות, מוסיפים או נפרדים משותף, משנים שם בעלים או מנהלים בחברה, מבצעים שינוי במהות העסק, מגדילים או מקטינים את השטח תצרכו להגיש בקשה לרישיון עסק. אנו נשמח לסייע ככל הנדרש.
בקובץ המצורף תוכלו לקבל הסבר מפורט אודות הגשת בקשה  לרישיון העסק ואישורה

4. הנפקת רישיון לעסק

חוק רישוי עסקים מגדיר את התנאים לקבלת רישיון עסק ובהתאם עיריית תל אביב מנפיקה רישיונות שונים החל מהיתר זמני ועד רישיון תקופתי. במהלך הפקת הרישיון תתבקשו לספק מסמכים שונים ולשלם את האגרה הרלוונטית, ואנו נשמח לסייע בהשלמת התהליך.
בקובץ המצורף תוכלו לקבל הסבר מפורט אודות השלבים להנפקת רישיון העסק. להתחלת התהליך נא כנסו לקישור אגף רישוי עסקים בקובץ המלא: 4 צעדים לפתיחת עסק.

לפירוט השלבים המלאים לחצו כאן

עיצוב האתר ע"י קבוצת "הארץ"