מאמרים מקצועיים

תו ירוק לעסקים

הרשות לאיכות הסביבה בעיריית תל-אביב – יפו, בשיתוף עם המשרד להגנת הסביבה ומכון התקנים, מעניקה תו ירוק למסעדות, לבתי קפה ולפאבים כאות להתנהלות עסקית סביבתית.


הצמיחה מגיעה מבפנים

פיתוח עסקי בעסקים בינוניים שמבוצע בעזרת מתודולוגיה סדורה יכול להגדיל את המכירות בעשרות אחוזים מדי שנה. אביעד לוי, מרצה בתכניות הניהול של להב פיתוח מנהלים מסביר כיצד עושים זאת.


6 דרכים להשיג צמיחה בעסק המסורתי

עסקים מסורתיים בגודל בינוני מתמודדים עם תחרות ואיומים גוברים והולכים. ללא אסטרטגיית צמיחה הם עלולים להפסיד את נתח השוק שלהם אולם שילוב של חזון ואומץ יכול להוציא אותם לדרך חדשהסדרת מפגשים ליזמים ובעלי עסקים

כחלק מפעילויות מינהלת קידום עסקים לקידום המגזר העסקי בעיר ולשיפור האווירה העסקית קיימה מינהלת, בשיתוף עם מזא”ה 9 מחלקת הצעירים, את סדרת המפגשים המסורתית ליזמים ובעלי עסקים- “כאן בונים עסק”, זו השנה הרביעית.


מדד מאן -סקר שוק רבעון שלישי 2015

שוק המשרדים עלה ברבעון השלישי בשיעור של 3.2%. מדובר במספר אזורים, שהבולט בהם היה שוק המשרדים בהרצליה ורמת גן, ערים שקיבלו דחיפה מכך שאינן מושפעות מעבודות הרכבת הקלה (למעט בכניסה לרמת גן בתחילת רחוב ז’בוטינסקי).


מתי באחרונה בדקת את מגוון השירותים והמוצרים שלך?

האם המגוון וכמות המוצרים והשירותים שלך גדולים מדי? קרוב לוודאי שכן. חברות משביחות את ערכן באמצעות התאמת המוצרים והשירותים לצורכי השוק המשתנים. זהו תהליך נכון, אך הבעיה היא שבמשך השנים מגוון המוצרים או השירותים שהארגון מציע ללקוחותיו נהפך גדול מדי.


רוצה להרוויח? קצץ 25% מהפרויקטים

מנהל יקר, מה דעתך לעשות פחות ולהרוויח יותר? נשמע טוב, לא? התבונן רגע סביבך, שים לב כמה פרויקטים אתה מוביל במקביל, ושאל את עצמך באומץ: האם אפשר לוותר על חלק מהם? אולי להוריד דרישות מחלקם? ודאי שאפשר. וגם כדאי. הניסיון מוכיח כי ניתן להשיג רווח גדול ותזרים מזומנים משופר על ידי סגירת חלק מהפרויקטים והפחתת דרישות וביצועים מהפרויקטים הנותרים.


לא חבל על המכירות האבודות שלך?

המלחמה בתחום הקמעונות להגדלת הרווח ועל כיסו של הלקוח מתבטאת בפרסום נרחב, מחירים אטרקטיביים, מבצעים ומוצרים העונים על צורכי הלקוחות. ואולם פעמים רבות, “כסף גדול” ופוטנציאל נרחב להשבחת ערך החברה מצוי לנגד עינינו.


מה שלא יהיה פשוט – פשוט לא יהיה

עולם העסקים המודרני עתיר סיבוך (complexity) שגורם לחוסר מיקוד, לאובדן הזדמנויות עסקיות ולעלויות גבוהות.


חיים ומוות בידי מדדי הביצוע

שאלת מדדי הביצוע היא אחת ממאיצי הערך המשמעותיים של חברות וארגונים, קטנים כגדולים. למרות חשיבותם, ארגונים רבים מתקשים בהטמעת מדדי ביצוע. מדדים מושלמים, שימדדו רק את התחום שבאחריות המחלקה או העובד הנמדד, יתאימו לכל המקרים ויתאמו את מטרות הארגון –אינם קיימים. ארגון שעסוק בחיפוש אחר מדדים כאלה ימצא עצמו מול שוקת שבורה.


עלות לקוח? רווח מהלקוח? אין חיה כזאת

היכן נמצא “הכסף הגדול”? האם הכסף הגדול נמצא אצל הלקוחות הגדולים? לא בהכרח. ניתוח של התרומות לרווח של בנקים, חברות סלולריות, ובתי השקעות (ההכנסות פחות ההוצאות המשתנות האמיתיות) – מפלחי שוק השונים – מראה כי התרומה הגדולה לרווח נמצאת בדרך כלל בפלח השוק הבינוני.


האם אתה באמת זקוק לאנשי מכירות נוספים?

למרות הטענה הנשמעת בארגונים רבים, הרי שברוב המקרים אין צורך בגיוס אנשי מכירות נוספים כדי להגדיל את רווחי החברה ועדיף לנצל ולמצות טוב יותר את זמנם של אנשי המכירות הקיימים. ניצול נכון יכול להיעשות בשתי דרכים: שיפור היעילות ושיפור האפקטיביות.


צעדים ראשונים מול רשויות המס וניהול נכון של עסקך

עם קבלת ההחלטה להפוך לעצמאי עלייך לדעת מספר כללים חשובים לפני שהנך מתחיל את פעילותך העצמאית. יועץ המס שהינו בעל רשיון לייצג מול רשויות המס, יבצע את הגדרתך המדוייקת בפני רשויות המס תוך פתיחת התיקים הרלוונטיים עבורך וילווה את העסק שלך תוך שמירה על הכללים, החוקים ותכנוני המס הרלוונטיים לתחום פעילותך .


המדריך למזכה ולזכיין המתחיל

זכיינות הינה שיטת מסחר לפיה חברה מזכה (נותנת הזיכיון) מעניקה לאדם פרטי או לחברה אחרת (מקבל הזיכיון), תמורת תשלום, זכות שימוש במותג שבבעלותה ובמוניטין שצברה, למכירת מוצרים ושירותים. על מקבל הזיכיון לפעול בהתאם לסימני המסחר וההיכר של נותן הזיכיון ובתמורה עליו לשלם לנותן הזיכיון עמלה.


מהי זכיינות

מהי זכיינות? מהן החובות והתמורות של זכיין מהן הוא נהנה לאחר הקמת הסניף.


אומנות ומיומנות הסמול טוק: על כוחה המפתיע של השיחה הקטנה

איך יוצרים קשרים עסקיים? איך שוברים את הקרח? איך ניצרב לחיוב בתודעתו של האחר. אומנות הסמולטוק מאגדת בתוכה כלים רבים, פשוטים ויעילים ליצירת קשרים עסקיים, “השיטה היא ה- forplay של עולם העסקים” כך מציינת שושי גל, מומחית לסמולטוק ונטוורקינג, מומחית בין לאומית לסמול טוק ומינוף קשרים עסקיים.- מרצה בארץ ובעולם לקהלים של אלפי אנשי עסקים.


חשמל לעסקים

בעמוד זה ניסינו לרכז את כל המידע הרלבנטי עבורכם – בעלי עסקים – גדולים, בינוניים וקטנים בממשק שלכם עם חברת החשמל. הטקסט מכיל לינקים רלבנטיים למידע באתר החברה או באתרים מסייעים.


ניהול נכון של תהליכי שכירות בקרב חברות מסחריות

לפחות פעם אחת במהלך פעילותה העסקית של חברה היא נדרשת לתת מענה לסוגיה בעלת משמעות אסטרטגית של שכירת שטחים מסחריים ותפעוליים הנחוצים לפעילותה העסקית. לסוגיה זו משמעות נכבדה במימוש חזונה, יעדיה ותיפקודה השוטף של החברה. זיהוי נכון של צרכי הארגון בהקשר זה, יחד עם תכנון המבוסס על רציונל עסקי מהווים ערובה להצלחת התהליך, ויוצרים את ההבדל בין גיבוש עסקת שכירות פונקציונלית המיטיבה לשרת את צרכי השוכר לבין עסקה שאינה יעילה או כדאית.


חשיבותו של מנהל

אחד האלמנטים החשובים בתהליך של יעוץ ארגוני הוא ייעוץ למנהלים שנועד למעשה, לחזק את מעמדו של המנהל בארגון/חברה/עסק. לעבוד עם המנהל על חוזקותיו וחולשותיו ולראות כיצד הוא יכול להפוך את הלימון ללימונדה וכיצד העסק יכול ליהנות מיתרונותיו.


הכל נשאר במשפחה

כולנו שואפים לאיזון בחיים, לא תמיד זה מתאפשר, אך כאשר מדובר במשפחה – מחובתנו לעשות כל שנדרש! שמירה על עסק מצליח ומשגשג ועל משפחה שמחה ומלוכדת היא משימה קשה והכרחית.


כושר גופני בעסקים

כדי להפיק את מירב הפוטנציאל והיכולות שיש למנהל של עסק קטן/בינוני, עליו לזהות מהם הקשיים שעלולים להביא אותו כמנהל, לאבד את השליטה על ההגה, מהם הבעיות שעלולות לצוף ולהוות מכשול והיכן טמונות היתרונות והחסרונות. כאן נכנס לתמונה האימון העסקי


מקום גדול לעסקים קטנים

לפעמים כל מה שנדרש לעסק זה ייעוץ שיווקי לעסקים טובים שילווה את הקמת העסק בשנה הראשונה לקיומו, על מנת שיצליח להרים את הראש מעל המים הסוערים הללו ויישאר שם מבלי לטבוע.


סל תרבות בעסקים

תרבות ארגונית הינה דבר הכרחי לקיומו של עסק מצליח, שהרי תרבות היא אוסף של הנחות, אמונות ומוסכמות חברתיות המשותפות לכל העובדים וכמובן, לבעל העסק שהטמיעה אותה.


למה להקים עסק עצמאי?

ישנם כמה מניעים או סיבות נפוצות להקמת עסק עצמאי, ולכל אחד מהם ישנה “נקודת התחלה מומלצת” אחרת


המגזר הרביעי

היום זו כבר לא בושה לעשות טוב ולהרוויח כסף


מחשבון ארנונה
האזור הרצוי
הנכס שטח במ"ר
הנתונים המוצגים מתייחסים לאזורי ארנונה לפי צו הארנונה2014. המחירים הינם מוערכים ואינם כוללים בתי מלאכה, בנקים ובתי תוכנה
עיצוב האתר ע"י קבוצת "הארץ"