קבוצת הביטוחים הפנסיונים/ סוציאליים

  1. ביטוח פנסיה לעובדים: חובת המעסיק לבטח את עובדיו בביטוח פנסיוני. הביטוח חייב להכיל שלושה מרכיבים . פנסיית זקנה,פנסיית שארים ופנסיית נכות. מעסיק שאינו מבטח את עובדיו עובר עבירה וצפוי לקנסות אכיפה. ההוצאה בגין ביטוחי העובדים היא הוצאה מוכרת למעסיק ומנוכה מהכנסות בית העסק. ראוי לציין שלעובד זכות לבחור היכן הוא רוצה לבטח את עצמו וכמו כן הוא רשאי לבחור מי יהיה הסוכן המייצג אותו.
  2. ביטוח פנסיוני לבעל העסק: בהרבה מקרים אנו נתקלים בבעלי עסק עצמאיים שכל דאגתם נתונה לביטוח בית העסק ועריכת ביטוחי חובה לעובדים. בעלי העסק אינם דואגים לעתידם הפנסיוני או לביטוח חייהם למקרה מות מוקדם. ההסברים רבים אך אף אחד מההסברים לא משכנע. גם בעל עסק עתיד להגיע לגיל שבו ירצה לפרוש ולהמשיך לחיות בכבוד. גם בעל העסק חשוף לתאונות ומחלות שכתוצאה מהן לא יוכל להמשיך לעבוד ואז גם חיו הכלכליים ישתבשו וגם העסק צפוי להסגר. להזכירכם בעת אירוע מסוכן בטיסה, כאשר מסכות החמצן נדרשות ההוראה היא להצמיד מסכה קודם להוראה ורק אח”כ לילד. כך גם בביטוח . קודם יבטח בעל העסק את עצמו ואח”כ את הסובבים אותו כיוון שמבחינה כלכלית כולם סובבים את בעל העסק. משפחתו ולאחר מכן עובדיו.
  3. קרן השתלמות: חוקי המס בישראל מאפשרים לעצמאי ליצור לעצמו קרן השתלמות ע”י הפרשה חודשית שוטפת. קרן השתלמות היא בעצם החיסכון קצר המועד היחיד המוכר לצרכי ניכוי מהכנסה וזו הטבת מס יוצאת דופן. נתן לממש את כספי הקרן, פטורים ממס בתום כל שש שנות חיסכון דרך מצוינת להפוך ברוטו לנטו.
  4. קופת תגמולים: מהווה חיסכון לטווח ארוך . תנאי מימוש החיסכון כהון או קצבה חודשית מחייבים דיון עם מתכנן פיננסי. ההפרשות לקרן מוכרות כניכוי מהכנסת העצמאי.

מורה נבוכים זה משמש “טעימה” בעולם הביטוח וכפי שנתן להבין, לכל אחד מקצוע ועסוק בו הוא מתמחה. בעת הצורך כולנו מבקשים ייעוץ מקצועי מהטובים ביותר, רופאים, עורכי דין, רואי חשבון ויועצי מס. בתחום הביטוח היועץ הטוב ביותר ללקוח הוא סוכן הביטוח.

המידע באדיבות Insurance

עיצוב האתר ע"י קבוצת "הארץ"