שאלות ותשובות

היכן אפשר לקבל מידע על שירותי העירייה ליזמים ולעסקים בעיר?

מידע נרחב על שירותי העירייה לעסקים נמצא באתר האינטרנט העירוני תחת נושא “לעבוד ולעשות עסקים”. אפשר גם לבקר במרכז שירות לעסקים שבבניין העירייה

איך אפשר לבדוק האם העסק שאני מתכנן להקים טעון רישוי עסק?

פילוח העסקים טעוני רישוי / שאינם טעוני רישוי מופיע כאן. אפשר גם להגיע אפשר גם לבקר במרכז שירות לעסקים שבבניין העירייה או לקבוע פגישה עם מתאם מידע באגף רישוי עסקים.

למי יש לפנות לאחר שעות פעילות העירייה בנושאים המחייבים פעולה מיידית?

לאחר שעות הפעילות יש לפנות למוקד שירות 106 פלוס. במידת הצורך, יעבירו נציגי השירות את קריאת השירות לגוף המטפל בעירייה ויעקבו אחר מתן מענה לפונה.

איך והיכן אפשר להסדיר את חשבונות הארנונה, המים והשילוט של העסק?

חשבונות הארנונה, המים והשילוט אפשר להסדיר כאן , כמו כן ניתן לעשות זאת באמצעות מוקדי השירות הטלפוניים ובמרכזי שירות לעסקים בבניין העירייה.

איך אפשר להסדיר את נושא הרישיון של עסק טעון רישוי?

הסדרת רישוי העסק נעשית במרכז מידע ורישוי באגף רישוי עסקים. במרכז השירות לעסקים אפשר לקבל מידע ראשוני ולקבוע פגישה עם מתאם מידע באגף רישוי עסקים.

האם מותר לעסק להוציא שלחונות וכסאות למדרכה שמול בית העסק?

הוצאת שולחנות וכסאות מותרת רק לבתי אוכל וזאת לאחר קבלת היתר מיוחד. לקבלת היתר יש להגיש בקשה באגף רישוי עסקים. מידע נוסף ראה במדריך להוצאת היתר לשולחנות וכסאות כאן

האם מותר לעסק לסגור את המרפסת של בית העסק לקראת החורף?

לשם כך יש להגיש בקשה להיתר להצבת פרגוד במרכז מידע ורישוי באגף רישוי עסקים. כאן מפורטים הקריטריונים, התנאים והתעריפים לקבלת היתר להצבת פרגוד

אני מעוניין להפעיל את העסק אחרי השעה 21:00, מה עליי לעשות?

לקבלת היתר לפעילות מעבר לשעות המותרות בחוק יש להגיש בקשה להיתר לילה באגף רישוי עסקים. כאן ניתן למצוא מידע מפורט בנושא: הקריטריונים והתנאים הנדרשים לקבלת ההיתר, המדיניות העירונית להיתרי לילה ומפת האזורים עם שעות הפעילות המותרות בכל אזור לסוגי עסקים שונים.

האם רוכלות מזון הינה חוקית ?

בעיריית תל אביב יפו יש חוק עזר האוסר רוכלות בכל רחבי העיר. בתל אביב בתנאי הצפיפות של התנועה והרחובות הדבר יוצר חסימת כבישים ומדרכות. כמו כן יש בעיר ריכוז רב מאוד של מסעדות ובתי אוכל והכנסת רוכלות מזון תפגע בפרנסתם של בתי האוכל בימי השיא שלהם. למידע נוסף יש ליצור קשר עם אגף רישוי עסקים.

עיצוב האתר ע"י קבוצת "הארץ"