הרכבת הקלה

מידע על הרכבת הקלה

במטרופולין תל אביב תוקם מערכת להסעת המונים הכוללת ארבעה קווי רכבת קלה ושלושה קווי אוטובוס רב קיבולת(BRT)

לאורכה של דרך בגין, בואכה רחוב הרכבת ולכיוון מתחם התחנה תיסע הרכבת בתוואי תת קרקעי ולאורכן של שדרות ירושלים ביפו תיסע הרכבת בתוואי עילי.

הרכבת תפעל על הנעה חשמלית וצפויה להוביל יותר נוסעים, להעלות את תדירות ההגעה, לקצר את משך הנסיעות, להפחית את הרעש ואת זיהום האוויר ולשפר את איכות חיי התושבים.

החברה הממשלתית נת”ע (נתיבי תחבורה עירוניים בע”מ), היא האחראית על תכנון מערכת הסעת ההמונים של מטרופולין תל-אביב ועל הקמת הקו האדום.

אתר האינטרנט העירוני מתעדכן באופן שוטף בנושא עבודות הרכבת הקלה וניתן למצוא בו את כל המידע הרלוונטי: הסדרי התנועה החדשים, קווי תחבורה חדשים, חניוני חנה וסע, ערוצי הקשר הרלוונטיים ועוד.

חניוני ”חנה וסע”
חניוני ”חנה וסע” מאפשרים לנוסעי הרכב הפרטי להשאיר את רכבם בחניון מוסדר בשולי העיר, ולהגיע אל היעדים המרכזיים בתל-אביב-יפו בנוחות, ביעילות ובמהירות.
ארבעה חניוני ”חנה וסע” חדשים יופעלו בכניסות למטרופולין. שירות הסעות (שאטלים) יחבר את מוקדי התעסוקה בתל-אביב-יפו וברמת-גן ואת החניונים שיופעלו בגני יהושע, בחוף תל-ברוך ובאצטדיון המושבה בפתח תקוה. שני קווי אוטובוס חדשים, 130 ו-131, יקשרו את חניון “חנה וסע” במצפה מודיעין אל מוקדי התעסוקה של תל-אביב-יפו.

לפרטים נוספים וליצירת קשר עם חברת נת”ע :

מוקד טלפוני- פניות הציבור 4575*
אתר נת”ע
עמוד הפייסבוק
לעמוד העירוני בנושא הרכבת הקלה

עיצוב האתר ע"י קבוצת "הארץ"