שיווק חברתי לעסק שלכם

1

הנה הגיע היום שבו החלום שלכם קרם עור וגידים ופתחתם את העסק שלכם – מזל טוב!
אבל עכשיו, העבודה רק התחילה ומתחיל השלב הקשה של שיווק השירות שלכם ברחבי העיר ומשיכה של קהל לקוחות. מאחר שהקהל התל-אביבי ניזון ממדיה חברתית ונושם אינטרנט (מספיק להעיף מבט חטוף בכל בית קפה כדי לראות את זה), תרוויחו הרבה אם תשקיעו בקידום העסק שלכם באמצעים דיגיטליים. לא משנה אם אתם מסעדה/חנות/אתר אינטרנט – שיווק במדיות חברתיות הוא בסיסי ומומלץ לכל עסק.

הנה כמה צעדים מהירים שיעזרו לכם להציג ולשווק את העסק שלכם במדיה החברתית ובכך להרחיב את החשיפה של העסק לקהל התל-אביבי:
פרצוף עסקי – דף פייסבוק לעסקים
דף פייסבוק עסקי מאפשר לכם ליצור דף צבעוני ואינטרקטיבי שישמש שער לעסק שלכם ויתן לכם נוכחות ראשונית בפייסבוק. באמצעות הדף תוכלו להצביע על מיקום העסק במפה, לעדכן בנוגע לשינויים שמתחוללים אצלכם בעסק, להעלות תמונות וסרטונים, לפרסם אירועים ואפילו לנהל קמפיינים לפרסום ממומן.

פתיחת חשבון אינסטגרם – Instagram
אם לא יצא לכם להכיר, אינסטגרם היא אפליקציית צילום פשוטה ומדליקה לסמארטפונים שמאפשרת למשתמש לצלם תמונות ולאחר מכן להוסיף להן פילטרים שנותנים אופי לתמונה ויוצרים תמונות אומנותיות למדי.
איך זה עוזר לכם? צלמו ותעדו רגעים בהתנהלות היומיומית שלכם (בבית העסק כמובן). כך תוכלו לחשוף בפני קהל הלקוחות את הנפשות הפועלות מאחורי הקלעים של בית העסק ולקרב אליכם את הלקוחות. את התמונות, אגב, אפשר ורצוי לשתף גם בדף הפייסבוק העסקי שלכם.
פתיחת חשבון אינסטגרם היא עניין של שניות ואפשר לעשות זאת על-ידי רישום באמצעות חשבון הפייסבוק שלכם.

Instagram_Filters_2011

גוגל מקומות – Google Places
באמצעות חשבון גוגל, תוכלו להביא לכך שהעסק שלכם יופיע בתוצאות החיפוש בצמוד לשמו, מה שעוזר ללקוחות גם למצוא אתכם וגם ולהגיע אליכם בקלות. גוגל מאפשרת לכם להציג גם שעות פעילות וכתובת, ואף מאפשרת ללקוחות להשאיר ביקורות אודות העסק שלכם – במידה שהן חיובית הן יתרמו מאוד למאמצי השיווק כאשר לקוחות אחרים יקבלו רושם חיובי על העסק.

כל הדרכים מובילות… אליכם! הוספת נקודת ציון ב-Waze
אין דבר יותר מתסכל מלחפש עסק מסוים ולא למצוא אותו ב-Waze או באפליקציות הניווט השונות. במקרים מסוימים זה יכול למנוע מלקוחות להגיע אליכם. למזלכם ניתן בקלות רבה להוסיף נקודת ציון באפליקציית Waze הידועה ובכך לדאוג שבעת חיפוש שם העסק בתוכנה, המשתמש יקבל הנחיות הגעה באופן מיידי. מדריך מפורט לכך תוכלו למצוא כאן.

Waze

מאת אוריאן טל: חברת Operad - מומחים בפתרונות שיווק דיגיטלי

עיצוב האתר ע"י קבוצת "הארץ"