למה להקים עסק עצמאי?

שלב ראשון, למה? נהוג לחשוב שהשלב הראשון בהקמת עסק חדש הוא גיוס הון לצורך הקמתו. אך זוהי טעות נפוצה: א. משום שאם יש לכם פוטנציאל לעסק “טוב” באמת, אזי גיוס הכסף עבורו לא יהיה בעיה גדולה. ב. משום שצריך להתחיל בשאלה למה בכלל להקים את העסק החדש הזה?

מרבית העסקים המוצלחים התחילו משילוב של שלושה גורמים: הראשון, הבנה עמוקה של בעיה או צורך של הלקוחות. השני הוא יכולת אישית של מקים/ת העסק, הן בתחום העסק עצמו והן בניהול עיסקי (שימו לב שאנו מבחינים בין ‘יזמים’ המקימים סטארט-אפים טכנולוגיים לבין בעלי עסקים קלאסיים חדשים). הגורם החיוני השלישי הוא התאמה בין המניע של היזם לבין סוג העסק שהוא מקים.

ישנם כמה מניעים או סיבות נפוצות להקמת עסק עצמאי, ולכל אחד מהם ישנה “נקודת התחלה מומלצת” אחרת:

רצון בהכנסה גבוה יותר – כלומר לשבור את תקרת ה”תלוש”. זוהי בהחלט סיבה מצוינת. הדוחות שמפורסמים מעת לעת מראים כי במרבית המקרים עצמאיים אכן נהנים מהכנסה פנויה גבוה יותר מזו של שכירים. אם את/ה רוצים להקים עסק עצמאי במטרה להרוויח יותר, עליך להתחיל בבירור שתי נקודות חשובות: האם תוכל להגיע למספיק לקוחות, ולתת להם מספיק ערך (קרי במחיר שהם יהיו מוכנים גם לשלם) ועדיין להרוויח. שנית, האם יש לך את הידע והכישורים לתת את הערך הזה ללקוחותיך במסגרת עסק משלך ולא כשכיר אצל אחרים. את התשובות לשאלות אלו נמצאות בדרך כלל בעבודת אינטנסיבית של תחקיר ותכנון העסק החדש.

רצון בעצמאות – לעבוד בזמנים ובסגנון המתאימים לי, הינו עוד מניע חשוב אצל רבים. ואם כאן אתם מתחילים, אז דווקא החלק הפיננסי הוא המקום להתחיל. עבודה בזמנים גמישים טומנת בחוה במרבית המקרים הכנסה לא יציבה, הן בזמנים והן בכמות הכסף. ולכן יש להתחיל בלבדוק מה הוא סכום ההכנסות המינימאלי שאני מצפה לו מהעסק שלי, ומהו פרופיל השעות/שירותים שאני מוכן להשקיע בו. אם לא ניתן להרוויח את הסכום המינימלי שאני מצפה לקבל במקסימום השעות שאני מוכן להשקיע, הרי שאין טעם להמשיך ויש “לחשב מסלול מחדש”.

רצון להגשמה עצמית – “לעשות מה שאני אוהב” או במינוח המקצועי: lifestyle venture. מתאים לאנשים שרוצים להתפרנס מה שהם אוהבים לעשות. זהו בהחלט דבר אפשרי, אולם כאן אנו נדרשים להתחיל בשאלה: האם אני מספיק טוב במה שאני אוהב כדי להצדיק קיומו של ‘עסק’?  למשל אני יכול לדמיין את עצמי מנגן גיטרה באושר רב שעות רבות ביממה, אך האם יש מספיק שיהיו מוכנים לשלם לי סכום ראוי תמורת הנגינה הזו? אם התשובה היא לא, אז במקרה הטוב אוכל להסתפק בהגדרה ‘אמן חובב’ – אבל בוודאי שלא אקרא ‘נגן מקצועי’. לחילופיו, אני יכול כמובן למצוא את עצמי בתחומי הלוויין: למשל אם אני אוהב גיטרה אבל טוב בארגון – אולי אהיה מפיק עצמאי של להקה זו או אחרת. ואהיה קרוב לגיטרות – אבל לא ממש על הבמה.

חזרה למעגל התעסוקה – כאשר אי אפשר להיות שכיר, למשל בגלל ‘גילנות’ (אפליה תעסוקתית על בסיס של גיל) חוזרת ועולה המחשבה של להיות בעל עסק עצמאי. במקרה כזה ההתחלה תהיה בבחינה של נקודות החוזקה שלך: במה אני טוב, איזה ערך אני יכול להעניק לאחרים באופן שהוא טוב לפחות מה שקיים היום בשוק? לאחר שענית על השאלה הזו תוכל/י להמשיך הלאה לחפש את העסק שמתאים ליכולת זו, החל מתפעול קו חלוקה (אם אני טוב בארגון ותפעול) ועד לשירותי יבוא ויצוא (אם אני מכיר טוב את עולם הסחר הבין לאומי).

לסגור את המעגל: אחרי שהבנתם למה אתם רוצים להקים עסק חדש, המשיכו הלאה לבנות אותו באופן שמצד אחד מתאים ליעדים שלכם מצד  שני לצרכי השוק. בכל מקרה עדיין דרך ארוכה ומרתקת לפניכם, אך לפחות התחלתם במקום הנכון.

בהצלחה

דר’ אייל בנימין – ראש מסלול היזמות בבית הספר לכלכלה וניהול וכן מוביל את המתחם ליזמות במכללה האקדמית תל-אביב יפו

עיצוב האתר ע"י קבוצת "הארץ"