להגיע לשווקים חדשים בקליק -בעלי עסקים, מעצבים ויזמים מגלים את היתרונות שבמכירה באונליין

הידעתם? 9 מתוך 10 אנשים הקוראים את הכתבה הזו עושים זאת בעודם מחכים לחבילה שעושה דרכה אליהם ממש ברגעים אלה. כולנו קונים ברשת, החל מכיסוי לפלאפון, דרך תחפושות לילדים לפורים ועד מכוניות (!). אבל כמה מאיתנו יודעים איך זה התחיל?

בעוד שדומינוס פיצה טוענים שהם האחראים לעסקת ה-eCommerce הראשונה : פיצה בשנת 1994. (פפרוני, פטריות ואקסטרה צ’יז, למקרה שתהיתם), תחקיר שביצעו לאחרונה ב- shopify, וכלל גם ביקור במטבחה של סבתא מגניבה אחת, מעלה שעסקת האיקומרס הראשונה היא בעצם – כנראה – דיסק של סטינג.

ומאז הדיסק של סטינג הרבה מאוד כרטיסי אשראי הוקלדו באופן מאובטח, ואם נדמה לכם שכולם מסביב קונים באונליין זה ממש כך – על פי סקר אינטרנטי שביצעה TRI 91% מהישראלים הבוגרים רכשו מוצר באינטרנט בשנה האחרונה. גם חגי הקניות דוגמת הבלאק פריידי האמריקאי והסינגלס דיי הסיני עוברים ‘גיור’ ומתקבלים באהדה בקרב הצרכן הישראלי, ויש אפילו חג קניות תוצרת כחול-לבן, השופינג-דיי בשיתוף גוגל.

במציאות זו אין פלא שהנתונים על החבילות שמחכות בסניפי הדואר מרקיעים כל העת: בעוד ב- 2014 חולקו 2.5 מיליון חבילות בחודש, הרי שב- 2015 המספרים כבר הראו 3 מיליון חבילות בחודש. בהחלט לא פשוט להיות דוור או דוורית בישראל של עידן האונליין.

הקונים עוברים לרשת, ועוד ועוד בתי עסק רוצים לקחת חלק בחגיגה

המעבר של צרכנים לקניות ברשת אינו מתרחש בואקום ריק, יותר ויותר קמעונאים, בעלי עסקים קטנים ובינוניים, יזמים, מעצבים ואמנים מבינים את הפוטנציאל הכלכלי שיש לחנות אינטרנטית המהווה נקודת פריצה לקהלים רחוקים ולשווקים בינלאומיים בדרך להגדלת הרווחים. ואכן מרוויחים, והרבה, סקר שנערך עבור eBay בחודש מאי אשתקד הראה כי מחצית מהעסקים הקטנים והבינוניים מסתמכים על האינטרנט כמקור ההכנסה העיקרי.

והנה עוד כמה נתונים שאספנו ב-eBay ישראל וממחישים גם הם את הפוטנציאל הענק שיש במכירה ברשת בכלל, וב- eBay בפרט:

  • היקף המכירות מישראל לחו”ל גדל בשלוש השנים האחרונות ב- 300%
  • 48% מבעלי העסקים והחנויות בישראל שכיום מוכרים באונליין נכנסו לעולם המסחר ברשת בזכות eBay
  • נכון לשנת 2015 ישראלי מוכר ב- eBay בכל 4 שניות (לעומת 14 שניות ב- 2014, ו- 30 שניות ב- 2013)

רוצים, אבל איך מתחילים?

כבעלי עסקים, בעלי חנויות ויזמים אתם מטבע הדברים עסוקים בענייני היומיום ובניהול העסק. אבל מה אם היינו אומרים לכם שאתם יכולים לייצר לעצמכם הכנסה נוספת (שמהר מאוד אף יכולה להפוך להכנסה העיקרית) ולפרוץ לשווקים שמעבר לים, וכל זה בלי הרבה מאמץ ובזמן מהיר?

רבים מבעלי העסקים הקטנים והבינוניים בישראל מחליטים להתחיל את מסעם אל עבר מכירה באונליין באמצעות זירת המסחר של eBay, זירת המסחר הגדולה ביותר בעולם, מי שבראה לעולמנו את המסחר ברשת בדיוק לפני עשרים שנה עם המוצר הראשון שנמכר בה : סמן לייזר, משומש.

למה eBay?

עבור עסקים קטנים ובינוניים, אמנים, מעצבים ויזמים בחירה בזירת מסחר כגון eBay מאפשרת כניסה חלקה ומהירה למכירה באינטרנט, בעלות אפסית ביחס להקמה של אתר או פלטפורמה עצמאית. היבטים אלו מאפשרים לכם להתרכז בלמידה של קהל היעד שלכם ופיתוח העסק, תוך שאתם נהנים מתמיכה וליווי רציף של eBay ישראל.

סוחרים מצליחים ב- eBay : קווים לדמותם

שואלים את עצמכם האם תצליחו ב-eBay? הנה 4 סוגים של סוחרים שמצליחים במיוחד בזירת המסחר של  eBay:

1. סוחרים המנהלים עסק לכל דבר, מבלי שיש להם כלל סחורה

מוכרים בeBay כשנתיים לערך, מוכרים סמארטפונים ושולחים אותם לכל העולם דרך ספק שנמצא מעבר לים, למשל בהונג קונג

2. עסקים קטנים ובינוניים המשתמשים בזירת המסחר של eBay לטובת ריענון סחורה ומכירה בסטוקים

על פי רוב, מוכרים מוצרים כגון הלבשה תחתונה וביגוד.

רוכשים סחורה מהעונה שעברה או עושים שימוש בסחורה קיימת מהחנות הפיזית לטובת מכירה ב- eBay

3. אמנים, יזמים ומעצבים המנהלים עסק מהבית או מהסטודיו

מתמחים על פי רוב בדבר אחד על פי אמנותם, מגיעים לקהלים עצומים דרך הפלטפורמה של eBay   וכך ממקסמים רווחים

4. סוחרים ואנשים פרטיים המזהים טרנד ומעניקים לו טוויסט

מוכרים שהם טרנדולוגים בחצי משרה, מרחרחים כל העת מהם הטרנדים החזקים בקרב הקהל ומציעים למכירה פריטים חמים. לדוגמה : שרשרת זהב עם שם. שמים דגש גדול על שירות לקוחות במספר שפות

רוצים להתחיל אבל לא יודעים איך?

אם אתם רוצים לבדוק את האפשרות של מכירה באינטרנט הם חוששים או מתמהמהים – זה מובן לגמרי. כבעלי עסקים המורגלים בניהול חנות פיזית, הקמה וניהול של פעילות מכירתית מקוונת היא דבר חדש. תשמחו לדעת שבישראל קיימת חטיבה עסקית של eBay המסייעת למוכרים בכל שאלה או בקשה ונותנת דגש גדול על סיוע במטרה לדחוף את המוכרים קדימה. וכל זאת, בשפה העברית!

בנוסף, הקמנו פורטל מוכרים בשפה העברית המסייע לכם להתחיל למכור ולפתח את העסק, ובו תוכלו למצוא הדרכות, טיפים וסיפורים של מוכרים שכבר עושים את זה בגדול. מוכרת כזו בדיוק היא אירנה וולף. אירנה עבדה עשרים שנה כמנהלת חשבונות ויום בהיר אחד החליטה לקחת את האמנות שלה צעד אחד קדימה, מתחביב למקור פרנסה. עם המון אומץ, אך גם עם המון ליוויו ותמיכה שלנו ב-eBay ישראל, היא פתחה יחד עם בעלה מארק חנות ב- eBay וכיום היא מוכרת לכל העולם אבנים עם חריטה, תכשיטים ומתנות ייחודיות שהיא יוצרת בהתאם לחגים בארץ ובעולם. צפו במה שיש לה לספר על המסע שעברה עם eBay ישראל בדרך לשווקים שמעבר לים.

לסיפור של אירנה וולף 

ebaylogo.138.100

עיצוב האתר ע"י קבוצת "הארץ"