הקמת אתר

במאמר זה ליקטנו את כל האפשרויות והשלבים העומדים בפני עסק, שרוצה לפתח אתר או אפליקציית מובייל. במאמר יפורט על שני הדברים באופן כללי, אך ישנם הבדלים מסויימים בין השניים.
 1. איפיון

  שלב זה הינו קריטי בפיתוח האתר וצריך להתיחס אליו ברצינות וקפדנות. פה מדובר בעיקר באתרים שדורשים תיכנון מסויים וסעיף זה פחות עקרוני לאתרי תדמית בני חמישה דפים. אם אין לכם תקציב למאפיין מקצועי – עשו זאת בעצמכם. פשוט תתארו כל כפתור, כל שדה – מה הם יעשו, על מה יהיו אחראים, לאיזה עמוד יעבירו וכו’. יש ליצור מוקאפים כדי לראות על מה מדובר וגם להציג את הרעיון לספקים או שותפים פוטנציאליים. אם אתם יודעים לעשות את זה בפוטושופ או כל תוכנה אחרת – מצויין. אם לא – ישנם שירותים כמו זה: https://moqups.com/ שיעזרו לכם להציג את הרעיון שלכם און-ליין.

 2. עיצוב

  להבדיל מאתרים חינמיים, כאן מדובר על תבניות ייחודית בעלות שתי אפשרויות:

  • האחת – להזמין את התבנית אצל פרילנסר (בין אם מהארץ או מחו”ל). הרמה של התוצר תלויה בניסיון של הפרילנסר, ולכן עדיף לוודא שהעבודות שמופיעות בפורטפוליו אכן שלו. בגדול, רמת האיכות של העובודות הרבה יותר גבוהה בחו”ל. לשם השוואה -עלויות מגיעות ל120$ לשעת עיצוב של פרילנסר בניו יורק ברמה סבירה לעומת 60$ עבור פרילנסר ברמה בינונית בארץ.

  • האופציה השנייה היא לפנות לסטודיו מקצועי כגון RTL שמספק עבודות איכותיות גם בארץ וגם בחו”ל. תמורת התוספת לעלות אתם מקבלים שקט נפשי, שותף אמין עם תעודות ורמת עיצוב ברמה בינלאומית (ישנו סניף בחו”ל). סטודיואים מסוג זה מהווים one stop shop ויוכלו לספק לכם גם עיצוב, תיכנות ושירותי תחזוקה.

  הפיתרון המתאים ביותר עבורכם תלוי ברמה ובסיגנון אותו אתם מחפשים. תזכרו שכבר בשלב העיצוב עדיף להימנע מפלאש, אם אתם רוצים שהאתר יתמך במכשירים הניידים של Apple. וודאו מלכתחילה שהאתר יבנה בHTML ולא יכלול אלמנטים פלאשיים אלא רק JavaScript.

 3. פיתוח ותחזוקה

  חיתוך

  אחרי שיש לכם תבנית ביד, צריך לחתוך אותה, כלומר – להפוך פורמט psd של פוטושופ לפורמט HTML. שלב החיתוך הוא קריטי מכיוון שדווקא בו יקבע האם האתר שלכם יתמך במכשירים הניידים, יעבור אופטימיזציה מספקת בשביל לעלות מהר במנועי החיפוש, והאם הוא יפתח בדפדפנים הפופולאריים כיום. בגלל שלכם אין כלים לבדוק את העבודה, הרבה ספקים נוטים לבצע רק את מה שנראה לעין. העדיפו לתת לאיש מקצוע לבדוק עבורכם את עבודת החיתוך שקיבלתם. למשל, כשביצענו פרוייקט ללשכת ראש הממשלה, התבקשנו להתאים אתר שכבר נבנה לדפדפנים השונים, כי עבודה זו לא בוצעה במלואה ע”י הספק הקודם.

  תיכנות והתקנה על שרת

  אחרי שלב החיתוך מגיע התיכנות, בו האתר שלכם “מולבש” על מערכת ניהול תוכן שתאפשר לכם לערוך תכנים ולעדכן את האתר. כמו כן, האתר מותקן על השרת בו הוא יאוחסן ומבוצעות לו התאמות שונות בצד שרת, וכמובן, הפניית DNS של הדומיין אותו רכשתם.

  בקרת איכות והזנת התוכן

  בשלב זה חשוב לעבור על כל הדפים ולוודא שאתם יכולים לערוך את כל השדות שביקשתם לערוך, שהאתר מגיב כמו שציפיתם וכו’. ישנם כלים רבים שמאפשרים לבדוק כיצד נראה האתר בדפדפנים השונים ואת מהירות העלאתו. אתם יכולים לעבור על האתר עם כלים כמו yslow כדי לראות איפה פוספסו דברים. כשתבצעו הזנת תכנים תצטרכו לעבור על כל הדפים והאלמנטים בכל מקרה, אז תזכרו לוודא שהם תקינים. כמו כן, כתיבה שיווקית הינה חלק חשוב, ולכן עדיף שתשאירו את העבודה למקצוענים שידעו להפנות אליכם לקוחות ממנועי חיפוש.

  תחזוקה ושיפור מתמיד

  לרוב, גופים בינוניים וגדולים מציעים שירות בניית אתרים כחלק מהשירותים הניתנים על ידם, לכן יציעו לכם (ולפעמים אפילו יכריחו) לארח את האתר החדש והנוצץ אצלם. אך אל תהיו תמימים, תמיד ישנה אופציה לאירוח במקור מבחוץ, כלומר, חברות שעוסקות בעיקר באירוח אתרים מכיוון שבדרך כלל המעבר יחסוך לכם כסף.

  נציין כי תחזוקה ושיפור האתר לא נגמרים כל עוד האתר חי ובועט. אחרת גם האתר שלכם יצטרף לבית קברות לאתרי אינטרנט שמכיל את מרבית האתרים הקיימים היום. אתר הינו דבר דינאמי וחייב שיטפלו בו. תדאגו לו, תעדכנו אותו,שנו אותו ותזכרו לחדש דומיין ולשלם על האחסון בזמן, כדי שישאר באוויר ללא נפילות מיותרות. תשקיעו בקידום האתר במנועי החיפוש כדי שללקוחות שלכם יהיה יותר קל למצוא אתכם. עקבו אחרי התנהגות הגולשים באתר בעזרת גוגל אנליטיקס וכלים אחרים. זה מאוד יעזור ולפעמים אף יפתיע לגלות עד כמה הציפיות שלכם שונות מהתנהגות הגולשים. שיהיה בהצלחה!

פרטים אישיים

לקבלת הצעת מחיר לפיתוח אתר או אפליקצייה, התקשרו למספר החינמי 1800-800-785
או השאירו את פרטיכם האישיים וניצור איתכם קשר.


מעוניינים בהצעה?
מחשבון ארנונה
האזור הרצוי
הנכס שטח במ"ר
הנתונים המוצגים מתייחסים לאזורי ארנונה לפי צו הארנונה2014. המחירים הינם מוערכים ואינם כוללים בתי מלאכה, בנקים ובתי תוכנה
עיצוב האתר ע"י קבוצת "הארץ"